Ozan Çobanoğlu Fan Sitesi'ne Hosgeldiniz..

Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapınız, Eğer Henüz Üye Değilseniz Ve Forum’a Katılmak İstiyorsanız Üye Olabilirsiniz..!
Ozan Çobanoğlu Fan Sitesi'ne Hosgeldiniz..

Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapınız, Eğer Henüz Üye Değilseniz Ve Forum’a Katılmak İstiyorsanız Üye Olabilirsiniz..!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kabir Ve Ötesi

+3
fethiyeli
BanuKonya
Deli Yürek
7 posters
YazarMesaj
Deli Yürek

Deli Yürek

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 13
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 23/08/09

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 12:20 am

Kabir Ve Ötesi

Eslamı eleyküm verahmetullahü ve berakatü ALLAHIN selamı rahmeti bereketi ve hidayeti hepinizin üzerine olsun

ibret verici (gençlere)

Bir yerde 18 yaşındaki bir Gencin cesedi gömüldükten üç saat sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmış. Hastanede vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenaze kılınıp defnedilmiş.
Görgü tanıklarının, akrabaların ve doktorların ifadelerine göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri olmadığı şekilde defnedildiğini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babası doktorların oğlunun ölüme sebep olan dianozadan şüphe eder ve oğlunun kabirden çıkartılıp otopsi yapılmasına talep etmiştir.

Üç saat önce defnedilen genç çıkarıldıktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabaları şok olmuşlar. Çünkü kabire koydukları genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçları bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanın cesedi idi. Saçları beyaz, bütün bedenine inanılmaz derecede işkence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kolların ve ayakların kemikleri kırık vaziyette. Kaburga kemikleri kırık ve bedenin içeresine inanılmaz bir şiddetle basık durumdaydı. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmişti.
Kurtuluşu artık ummayan ve sonsuz acıya mazhar olduğu açık gözlerinden ve kurumuş kandan gencin inanılmaz bir işkenceye tutulduğunu gösteriyor.
Ölen gencin akrabaları İslam âlimlerine yönelirler. Onlar da durumu öğrendikten sonra, hepsi dilbirliği ile Kabir azabının ibretli bir örneğin olduğunu ifade ederler.
Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) Kabirdeki azaptan haber veriyor ve ümmeti sakındıryorlar.

Şok geçiren baba oğlunun şımarık bir genç olduğunu anlattı ve namaz kılmadığını başı boş biri olduğunu anneye babaya asi olduğunu anlattı .
BanuKonya

BanuKonya

Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 688
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 18/07/09

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 12:24 am

Anne babalarımıza hep saygı gösterelim onların bize haklarını helal etmeleri için uğraşalım bundan önce tabiki farzlarımızı yerine getirelim
azaptan işkenceden her türlü sıkıntıdan sana sığınıyoruz Allah'ım...
Bizleri Sana layık kul kabul et.. Amin..
fethiyeli

fethiyeli

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 48
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/07/09

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 8:13 pm

Ben bunun daha önce videosunu izlemiştim.Günlerce kendime gelememiştim.Şu an bu yazıyı okuyunca o an tekrar aklıma geldi ya nereye baksam o çoçuğu görüyorum.Kabus gibi ama gerçek..
BanuKonya

BanuKonya

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 688
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 18/07/09

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 1:57 am

Allahım geri dönder videosu mu bu?
Kömür Prensesi

Kömür Prensesi

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2166
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/04/09

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 4:35 pm

Ve aleyküm selam amin seninde inşaallah Deli Yürek paylaşımın için çok teşeşkürler gayet güzel
Yaren Büşra

Yaren Büşra

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 718
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/12/10

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePerş. Ara. 01, 2011 8:51 pm

Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ...
فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara–186

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedin:
وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf–205

Dedim: Buda senin yardımını ister
Dedin:
أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH’IN sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur–22

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin:
وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ (Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud–90

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Dedin:
أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH’IN, kullarının tövbesini kabul edeceğini… Ve ALLAH’IN tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe–104

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer–53

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
Dedin:
وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ ALLAH’ tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran–135

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH’IM! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Dedin:
إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
Sen de
أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer–36) dedin.

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
Dedin:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
Ey inananlar! ALLAH’I çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen O’dur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap–41/43.
Kendi kendime dedim: ALLAH’IM seni çok seviyorum.
biricik.doktorum

biricik.doktorum

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 368
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/11

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePtsi Ocak 23, 2012 1:25 am

Yüce Allah biz müslümanlarin hep elinden tutar kurtarir , yeterki biz sabr etmeyi bilelim !
Yaren Büşra

Yaren Büşra

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 718
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/12/10

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimeSalı Mart 20, 2012 4:51 pm

Evet katılıyorum birol doğru..
Livâ-ül Hamd

Livâ-ül Hamd

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 101
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 18/04/12

Kabir Ve Ötesi Empty
MesajKonu: Geri: Kabir Ve Ötesi   Kabir Ve Ötesi Icon_minitimePaz Nis. 29, 2012 12:16 am

Paylaşımın için teşekkürler, ellerine sağlık Merve'm.

Kabir Ve Ötesi
1 sayfadaki 1 sayfası